SCENA DLA KOBIET 2019-2021

Copyright: Scena dla Kobiet Anna Joachimiak

 

 

 

 Zapisz się jeśli:

 

 Chcesz dostawać informacje o szkoleniach, a także o darmowych kursach, wpisach na blogu pełnych wiedzy i inspiracji.

 Jesteś kobietą, artystką i chcesz dostawać informacje o planowanych akcjach Sceny dla Kobiet - będziesz dostawała informacje z wyprzedzeniem i szansę, aby dołączyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie ode mnie Newslettera. 

W każdej chwili możesz cofnąć zgodę, informując mnie o tym mailowo. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

 

 

 

 

 

 

Polityka prywatności | Regulamin

 

 Scena dla Kobiet 2021

 

Imię
E-mail
Zapisz się*
Zapisz się*
Formularz został wysłany — dziękuję.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Moje konto

To co mnie pociąga i wciąż odkrywa przede mną nowe możliwości rozwoju, to zarządzanie. Zarządzanie pracą, zespołem, własną kariera, zarządzanie czasem czy własną energią. Zarządzanie brzmi ciut sztywno i korporacyjne, ale dla mnie sprowadza się to do świadomego kierowania i kreowania własnego życia, w każdym jego momencie.
To właśnie dobre i rozsądne zarządzanie własnym czasem, energią pozwala na realizowanie celów, z łatwością i lekkością.


Kiedy widzę jak wielu ludzi, mierzy się każdego dnia z chaosem, który prowadzi do braku możliwości realizacji celów, skutkuje ciągłą presją, brakiem satysfakcji, to myślę sobie - przecież to jest takie proste, halo, człowieku, nie musisz się tak męczyć! :D


Także dziś słowo o skutecznym realizowaniu własnych celów i marzeń.

Czas przełomu roku to czas podsumowań, czas wyciągania wniosków i stawiania celów na Nowy Rok. Mimo, że przełom roku to symboliczny czas, jedynie umowna data, daje nam jednak w magiczny sposób nowy zasób wiary w to, że właśnie zaczynamy z czystą kartą i na nowo mamy szansę, ba! nawet cały rok na zrealizowanie kolejnych, wartościowych dla nas postanowień, celów, marzeń. Jest to bardzo dobra, wartościowa praktyka, aby na nowo zasiać ziarno, z nadzieją wzrostu i owocowania.

Jednak co zazwyczaj pojawia się wraz z momentem zapisywania corocznej listy postanowień?
Zwątpienie - znów założę coś czego nie będę w stanie zrealizować i będzie to wzmacniać jedynie moją frustrację i niezadowolenie z samej, samego siebie.

 

Co zrobić, aby rzeczywiście realizować własne cele i sprawiać tym samym, żeby nasze życie było bardziej wartościowe, a nie dowalać sobie i obciążać jedynie czymś czego i tak nie zrealizujemy?

Już spieszę z podpowiedzią. :)


W Szkole dla Kobiet meczę wciąż dziewczyny kolejnymi celami, planami, strategiami - pewnie mnie już przeklinają za to. ;)

Ale najprostszym, dostępnym dla każdego sposobem realizacji jest po prostu strategia działania. To nic innego jak plan tego jak z punktu A przejść do punku B.

Według schematu: Jeśli pomiędzy punktem A, a punktem B nie będzie planu, jak najbardziej konkretnego i szczegółowego, to może to wyglądać tak:


 

 


Znasz skądś ten drugi schemat? Jest on Ci bliski? Jeśli tak, zapraszam do dalszej lektury.Oto kilka prostych kroków, które ułatwią Ci realizowanie własnych postanowień:1. DLACZEGO


Zrób listę postanowień, a następnie przy każdym punkcie odpowiedz sobie na pytanie: Dlaczego jest to dla mnie ważne?

Jeśli postawione cele realizują Twoje najważniejsze wartości, zrealizujesz je prędzej czy później, w zależności od samodyscypliny. Jeśli jednak nie - bez sensu się nimi obciążać.

Przykład: jeśli w życiu cenisz niezależność i jako cel ustawiłaś sobie np. rozpocząć współpracę zawodową z innym muzykiem, wielce prawdopodobne, że nieświadomie będziesz sabotowała realizację tego celu, ponieważ w wielu aspektach odbierze Ci to własną autonomię.2. HIERARCHIA


Po wykluczeniu celów, które okazało się, że w gruncie rzeczy nie są dla Ciebie ważne, te które pozostały ułóż według hierarchii ważności, według własnych wartości jakimi w życiu się kierujesz. Pośród nich mogą znaleźć się również cele, które realizujesz dla dobra innych. Jednak postaraj się, aby na samej górze znalazły się te, które realizują Twoje własne, najważniejsze wartości. Pamiętaj, aby zadbać o siebie i swoje potrzeby. Dotyczy to szczególnie kobiet, które często stawiają potrzeby innych ponad swoje. Będzie to finalnie powodowało frustrację i oddali Cię od realizowania marzeń.3. KROKI


Przy każdym punkcie wpisz poszczególne kroki jakie powinnaś wykonać, aby zrealizować cel. Zadaj sobie pytania co masz do zrobienia, nauczenia się, osiągnięcia czy w co powinnaś zainwestować, aby urzeczywistnić własną wizję. Pamiętaj jednak, że Twój cel, marzenie nie musi być dostępne już teraz!4. DZIAŁANIE


Jak najbardziej szczegółowo i konkretnie, zaplanuj działania niezbędne do realizacji celu. Określ zadania jakie powinnaś wykonać, aby zrealizować kolejne kroki. Pamiętaj - im bardziej szczegółowo opisany plan tym szanse na realizację są większe. W planowaniu działań zwracaj uwagę na hierarchię oraz staraj się odrzucać takie, które pochłoną niepotrzebnie Twój czas i energię.


4. CZAS


Zaplanuj realizację celu w czasie. Przy każdym punkcie, a także kolejnym krokach napisz konkretne daty, czas który dajesz sobie do zrealizowania. Jest to niesamowicie ważne.

Jeśli zapiszesz jedynie co i jak chcesz zrobić, ale nie ustalisz kiedy, w praktyce zmniejszasz szanse na realizację do minimum, bo możesz zrobić to zawsze lub nigdy. Umów się sama ze sobą, jak najbardziej konkretnie: do 20 stycznia zrobię 1. krok, do 14 lutego zrealizuję 2. krok, a do 1 czerwca osiągnę zaplanowany cel.

Należy jednak pamiętać o tym, że możesz zaplanować i sprecyzować swoje działania, ale nie na wszystko masz wpływ. Zwróć uwagę, ile energii kosztuje Cię emocjonalne podejście do rzeczy, na które wpływu nie masz, typu: pogoda, charakter innych, okoliczności czy chociażby pandemia na świecie. Zaakceptuj je, a energię tak odzyskaną spożytkuj na to na co masz wpływ.

Pomóc Ci może w tym proste pytanie: Czy mam na to jakiś wpływ?


Jeśli nie - odpuść.
Jeśli tak, pomyśl- co mogę zrobić? Co zależy ode mnie?5. ZRÓB PIERWSZY KROK

To Jest kluczowe. Jeśli coś do Ciebie przychodzi, woła Cię jakaś potrzeba to uwierz, że to właśnie teraz jest czas, żeby to zrealizować. Możesz ułożyć plan, spędzić czas na określaniu kolejnych kroków ale to ten pierwszy będzie dla Ciebie najtrudniejszy. Zaczniesz szukać wymówek, prawdopodobnie pojawi się stare jak świat - nie mam czasu. 
Brak czasu to standardowa wymówka, ale mało związana z prawdą. Jeśli coś jest dla Ciebie ważne to znajdziesz na to czas.

Jeśli nie to po prostu odpuść. Część z potrzeb i tak będzie do Ciebie powracać jak bumerang. Zwróć uwagę, ile celów, planów, założeń kumuluje się od wielu lat, powodując jedynie coraz większe obciążenie.

 

Jeśli zrobisz pierwszy krok, zaufasz, to kolejne zaczną się same układać, a Ty nawet się nie zorientujesz kiedy dotrzesz do celu. :)

 

 

 

 

Jak to wygląda u mnie?

Jeśli przychodzi do mnie kolejny cel do zrealizowania to przede wszystkim od razu rezerwuję na dany cel konkretny czas w moim codziennym harmonogramie. Bez tego ani rusz!

Na początek zarezerwowany czas poświęcam na przyjrzenie się temu celowi – czy rzeczywiście jest dla mnie ważny, później na research, poszukiwania, następnie na ułożenie planu i dopiero realizację krok po kroku. Ten czas jest zarezerwowany na dany cel, już od pierwszej chwili, zakiełkowania nowego pomysłu. Takim sposobem realizuję każdy, założony cel.

Pamiętaj, jeśli zakładasz, że możesz zacząć zawsze to oznaczać to może nigdy.

Jeśli nie wiesz, jak wygospodarować czas przyjrzyj się temu co ten czas ci niepotrzebnie zabiera. Chociażby wejdź w zakładkę "czas spędzony na Facebooku" i zobacz czy nie będzie on wystarczający na codzienne małe kroki, które przybliżą się do realizacji marzeń. Jeśli uważasz, że nie masz czasu nawet na te małe, codzienne kroki to po prostu odpuść. Będą one zapewne każdego dnia powodowały niepotrzebne obciążenie i presję. Przyjdzie na nie czas. O tym, gdzie właściwie jest nasz czas, skoro ciągle go nie mamy, będę również pisała osobny artykuł niebawem. A także o tym co skutecznie może blokować przed zrobieniem pierwszego kroku i dlaczego to właśnie ten pierwszy jest najważniejszy.


 

Także podsumowując:

 

OD CZEGO ZACZĄĆ REALIZOWANIE POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH?

 

 

  • Ustal cel z uwzględnieniem własnych wartości.
  • Ustal jak najbardziej szczegółowy plan działania, zaplanowany w czasie.
  • Zrób pierwszy krok.

 

A także podążaj odważnie, nie chodź sama ze sobą na kompromisy. I tyle – tylko tyle i aż tyle.

 

I na sam koniec: Bój się i rób! :) 

 

 

 

 

Ania | Scena dla Kobiet

 

O POSTANOWIENIACH NOWOROCZYCH.... CZYLI JAK SKUTECZNIE REALIZOWAĆ WŁASNE CELE I MARZENIA.

12 stycznia 2021

 

 

 

Cześć, nazywam się Ania

 

Kim jestem? Kobietą niezależną, kobietą czynu, której muzyka w duszy gra. 

Jestem właścicielką Sceny dla Kobiet, miejsca dla kobiet twórczych, a także autorką szkoleń z zakresu działania w branży kreatywnej.

 

Co robię? Pomagam kobietom odnaleźć własną drogę, życiową misję – inspirując, motywując, a także dając bardzo konkretne narzędzia do działania.

 

Sprawdź sama. W czym Ci mogę pomóc?