SCENA DLA KOBIET 2019-2021

Copyright: Scena dla Kobiet Anna Joachimiak

 

 

 

 Zapisz się jeśli:

 

 Chcesz dostawać informacje o szkoleniach, a także o darmowych kursach, wpisach na blogu pełnych wiedzy i inspiracji.

 Jesteś kobietą, artystką i chcesz dostawać informacje o planowanych akcjach Sceny dla Kobiet - będziesz dostawała informacje z wyprzedzeniem i szansę, aby dołączyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie ode mnie Newslettera. 

W każdej chwili możesz cofnąć zgodę, informując mnie o tym mailowo. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

 

 

 

 

 

 

Polityka prywatności | Regulamin

 

 Scena dla Kobiet 2021

 

Imię
E-mail
Zapisz się*
Zapisz się*
Formularz został wysłany — dziękuję.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Moje konto

Świat papierków i Facebooka...

 

W dzisiejszych czasach mawia się, że jeśli nie ma Cię na Facebooku to nie istniejesz. Podobnie sprawa wygląda z papierkami – jeśli nie masz dyplomu, certyfikatu, przysłowiowego papierka to oznacza, że nie masz wiedzy, kompetencji, nic nie wiesz....

 

Jakie to wszystko pozorne i zgubne, prawda?

 

W świecie muzyki, na szczęście nie jest tak, że kiedy chcesz zagrać koncert lub wydać płytę, to musisz uzbroić się w dyplomy ukończenia uczelni wyższych. Lecz kiedy chcesz już pewien zasób wiedzy i doświadczenia zdobytych, przekazywać dalej, już nie jest tak łatwo.

W swoim dotychczasowym życiu raczej byłam ignorantką w tym temacie. Liczyło się dla mnie doświadczenie i wiedza nabyta w praktyczny sposób, a nie dupogodziny wysiedziane na uczelni.

 

Zderzyłam się, nie po raz pierwszy, ze ścianą formalności trochę ponad rok temu, kiedy zaczęłam intensywny czas starań o finansowania i granty na moje pomysły, działania, projekty. 

„Nie interesuję mnie, że Pani odbyła półroczne szkolenie z tego zakresu, nie ma pani certyfikatu, to tak jakby Pani w ogóle tam nie było”,

„Nie ma znaczenia Pani doświadczenie zawodowe, jeśli zakres Pani obowiązków w umowie jest znacznie węższy niż to Pani przedstawia”.

Dało się słyszeć od osób, które widzą papiery, nie ludzi.

No tak…. czyli ostatnie 15 lat życia równie dobrze mogłam spędzić na nic nierobieniu, a dla „formalistów” oznaczałoby dokładnie to samo, „bo nie mam tego na papierku”. Mogłam się obrazić jak dziecko i stwierdzić, że mam ich w nosie. W pierwszym momencie, przyznam że tak właśnie miałam . Ale w drugim postanowiłam, że skoro te „papierki”, tak ignorowane przeze mnie w ostatnich latach, są ważne to je zdobędę. Ostatni rok w dużej mierze temu poświęciłam. Siedziałam na milionach szkoleń, najczęściej z myślą „no ale przecież ja to wszystko wiem…”. Odświeżenie wiedzy nie zaszkodziło, a na szczęście w pandemicznym czasie, szkolenia wszelkie odbywały się online, także kapcie, herbatka i ból dupy jakby mniejszy, niż gdybym miała jeździć po całej Polsce.

Dokładnie z tą samą wiedzą, siadam dziś do składania wniosków o granty i słyszę „ooo, ale ma Pani bogate doświadczenie i kompetencję, gratuluję” i sobie myślę „noooo”.

 

 

 

 

Oczywiście piszę to z lekko przymrużonym okiem . Z pełną pokorą przyjmuję, że nie tak jak doświadczenie i wiedza życiowa, liczą się certyfikaty, dyplomy i ukończone szkoły, najlepiej prestiżowe, bo dają prestiżowe papiery, które póki co jeszcze rządzą tym światem. Jak najbardziej oczywiste jest to, że to co dla mnie wydaje się tak proste, przede wszystkim naturalne i możliwe dla każdego z nas, nie mogę tak po prostu przekazać, pomagać innym - nie bez papierków.

 

Proces zdobywania papierków potrwa jeszcze wiele miesięcy, ale najważniejsze, że już jestem na swojej drodze i odkrywam kolejne swoje dary i powołania, że utrwalam i zdobywam wiedzę, która mnie gruntuje i rozwija.

 

A Ty jaki masz stosunek do świata papierków i Facebooka?

 

 

 

 

 

ŚWIAT PAPIERKÓW I FACEBOOKA18 marca 2021

 

 

 

Cześć, nazywam się Ania

 

Kim jestem? Kobietą niezależną, kobietą czynu, której muzyka w duszy gra. 

Jestem właścicielką Sceny dla Kobiet, miejsca dla kobiet twórczych, a także autorką szkoleń z zakresu działania w branży kreatywnej.

 

Co robię? Pomagam kobietom odnaleźć własną drogę, życiową misję – inspirując, motywując, a także dając bardzo konkretne narzędzia do działania.

 

Sprawdź sama. W czym Ci mogę pomóc?